PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5}
7,5 21 182
oceny
7,5 10 1 21182
6,5 4
oceny krytyków
Amistad
powrót do forum filmu Amistad

Czy taki film nie zasługuje na nominacje do oscara za scenografię i grę Hopkinsa? Bardzo ciekawy film na tle historycznym, a moment topienia niewolników może wprowadzić w szał widza. jest wspaniały ten film chodź nie przepadam za filmami gdzie akcja głównie dzieje się na sali sądowej, doskonałe zobrazowanie problemu niewolnictwa w XIX w. Podobał mi się i był na poziomie. Najbarddziej podobał mi sie moment ogłoszenia werdyktu w sądzie stanowym gdzie po ogłoszeniu werdyktu wybuchło wiele emocji na sali sądowej, nie chodzi mi tu o szczęście lecz roztropność i indywidualność sędziego.

ocenił(a) film na 9
grzyk2

Zasługuje ... Polecam

ocenił(a) film na 8
grzyk2

Z tego co wiem Hopkins otrzymał nominację za swoją rolę

grzyk2

Genialny film, moje 5 miejsce po 3 częściach LotR i Gladiatorze. Film zasłużył na jakieś Oscary na pewno (moim zdaniem Djimon Hounsou za pierwszoplanową zamiast Nicholsona, najlepszy film kostiumy i zdjęcia zamiast Titanica i jeszcze Hopkins zamiast Robina Williamsa za drugoplanową), miał jednak tego pecha, że musiał rywalizować z Titanic'iem i Buntownikiem z wyboru. Amistad bardzo mnie wzruszył i zdenerwował (szczególnie scena topienia). Nie wiem czemu ma taką niską ocenę na filmweb.

MarcoK

niewiem dlaczego w kolejnych edycjach filmu nie ma tego wątku o spiłowanych zębach,a może mi się wydaje,że nie ma

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones