PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=554556}

Czas wojny

War Horse
7,1 47 959
ocen
7,1 10 1 47959
4,8 17
ocen krytyków
Czas wojny
powrót do forum filmu Czas wojny

Chodzi o moment jak koń skacze, nie wyrabia się i wpada do okopu (od 1:49:22 do 1:49:28 ).
Czy to komputery bo dziś to bez kitu już nie wiadomo ?
Co do samego filmu to całkiem niezły (z przymrużeniem oka).

ocenił(a) film na 8
simon3333

Tak, to jedno z dokładniejszych ujęć cyfrowych, jakie stworzono w 2011 roku. W filmie się sprawdza zasada, że im mniej efektów specjalnych, tym z większą starannością są one wykonane.

simon3333

Niestety nieprawdą jest, że jest to ujęcie cyfrowe…. to prawdziwe konie, które przypłaciły pracę w filmie swoim życiem. Można to łatwo sprawdzić wpisując w wyszukiwarkę informacje na ten temat. Dziwi mnie, że w XXI wieku nie użyto wersji cyfrowej, tylko Spilberg postanowił poświęcić konie, bo nie o jednym koniu mówimy…

ocenił(a) film na 7
dziesiata

O czym ty mówisz???? Wyraźnie widać że jest to ujecie cyfrowe.

Kinomaniak127

Być może niektóre ujęcia są cyfrowe, z tego jednak co wiem jest "dość realnie kręcony". Niemniej, niezależnie od tego czy coś było "dokręcane" koni było kilka…. Nie wiem czy wszystkie dokończyły żywota na planie, ale na pewno wszystkie cierpiały. Przykro mi, ale uważam że lepiej wiedzieć.

ocenił(a) film na 8
dziesiata

Można jakiś link do tych informacji o śmierci koni ?

simon3333

Chciałam podać link do strony jednak nie jest możliwe. Dla zainteresowanych -> wpiszcie śmierć zwierząt na planie filmu, lub na tym filmie ucierpiały zwierzęta.

dziesiata

Spróbujcie wpisać kasując nawiasy: kulturawplot.( bez spacji) pl (bez spacji) /2014/01/03/( bez spacji) smierc-zwierzat-na-planie-filmu

ocenił(a) film na 8
dziesiata

Ok,znalazłem,link normalnie można wpisać http://kulturawplot.pl/2014/01/03/smierc-zwierzat-na-planie-filmu/

ocenił(a) film na 2
simon3333

Dobra ściema :)
Gdyby to była prawda to Greenpeace stałby przed kinami i nie wpuszczał ludzi na seans w ramach protestu :)
Zatem darujcie sobie takie pierdoły. W latach 80' to by jeszcze przeszło ale w 2011 nie ma szans :-)

ocenił(a) film na 8
kluseczkamadzia

Z tym Hobbitem to raczej nie ściema,na tvn o tym mówili http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/padlo-27-zwierzat-producenci-hobbita-oskarzan i,289587.html

simon3333

Co TY pier....sz ?? Na końcu napisów w nowych filmach zawsze pisze ża żadne zwierze nie ucierpiało i nie zostało zabite... Zgodnie z obowiązujacym prawem coś chyba po '80latach...

ocenił(a) film na 8
TobiWUJO

Dziewczyny :)
Pisać to sobie mogą...

ocenił(a) film na 7
TobiWUJO

http://kulturawplot.pl/2014/01/03/smierc-zwierzat-na-planie-filmu/
"...Każdy z tych filmów dumnie obwieszcza na zakończenie, że pojawiająca się w nich fauna żadnego uszczerbku nie odniosła. Jak to możliwe?
Pomijając oczywisty aspekt korupcji i starannego tuszowania, filmowcy umiejętnie potrafią wykorzystać kilka prawnych kruczków. Jednym z nich jest dość ogólny zapisek, z którego wynika, że nadzór nad zwierzętami dotyczy momentów, kiedy na planie trwają zdjęcia – gdy kamery nie pracują film de facto nie jest kręcony. Każda więc krzywda wyrządzona zwierzęciu po klapsie kończącym dane ujęcie jest odnotowywana, ale nie brana pod uwagę w procesie decyzyjnym przyznającym certyfikat i nie nagłaśniana. Chyba, że ktoś puści parę z gęby, tak jak to było w przypadku wspomnianych wyżej produkcji".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones