PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1212}

Park Jurajski

Jurassic Park
7,0 334 202
oceny
7,0 10 1 334202
7,5 38
ocen krytyków
Park Jurajski
powrót do forum filmu Park Jurajski

Fenomen "Jurassic Park"

ocenił(a) film na 10

Wielka kampania reklamowa skutecznie zaciekawiła nie tylko miłośników dinozaurów. Jak Polska długa i szeroka, wszyscy zaczęli inwazję do kin, ażeby zobaczyć arcydzieło Spielberga. Sam posiadałem album ze zdjęciami z filmu (kolekcjonowanie naklejek do albumu przedstawiające scenki z filmu), książka Michaela Crichtona na półce, fluorescencyjny szkielet dinozaura na biurku, okulary 3D ażeby podziwiać w trójwymiarze dinozaury w albumach, wreszcie przyozdobione w tematyczny sposób miejskie kino. W momencie, jak film wchodził do kin,po bilety ustawiały się kolejki, nie wszystkim udało się nabyć bilet, sam odprawiony byłem z kwitkiem. Ale po paru tygodniach od krajowej premiery także i moje Gniezno doczekało się swojego święta z dinozaurami.
Sam film nie zawiódł: piękne krajobrazy jurajskiej wyspy, wiarygodnie wytłumaczona możliwość wskrzeszenia dinozaurów, efekty specjalne nigdy wcześniej nie obrazujące w tak rzeczywisty sposób fikcyjne podmioty, emocje związane z tym kto przeżyje na wyspie, nauka o rodzajach dinozaurów, kto lata, który ma długo szyję, kto jest królem dinozaurów, który je mięso, a kto rośliny.
Tak, takie połączenie dobrego filmu z otoczką temu towarzyszącą było niezapomnianym wspomnieniem z początku lat 90-tych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones