Steven Spielberg

Steven Allan Spielberg

8,1
25 786 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Steven Spielberg

GENIALNY HOSZTAPLER.
JEGO FILMY SPRZEDAJĄ SIĘ JAK ŚWIERZE BUŁECZKI.
TYLE TYLKO ŻE TO NIE ATRYSTA TYLKO BIZNESMEN.

WEŹMY CHOĆBY SAMĄ "LISTĘ SHINDLERA" (TYPOWY PRZEKRĘCAJĄCY HISTORIĘ FILM POD ZYDKÓW Z AKADEMI FILMOWEJ)

SPIELBERG TO SPRZEDAJNA ......... WIEM CO PISZĘ.

Ortalion

Lista Schindlera Spielberga mimo ze jest troche zakłamania w niej to nie nalezy uwazać że jest beznadziejny filmem bo nie chodzi o sama historie ale o całaksztaut dzieła KOstiumy Zdjecia Gra Aktorska sa neisamowite scenariusz no i Rezyseria.Pozatym jak by nikt nie wieidzał ze Zydzi czepiaja sie wszystkiego w filmach o nich chodzby przypadek Gibsona na temat PASJI teraz robi film o Holokauście i znowu maja do niego problemy bo sie wyrazaja że tearz chce im sie podlizać;/;/;/

Ortalion

Proponuję popracować nad ortografią bo to się przydaje na forum oraz nie pisać więcej słowa "Żydków" bo to brzmi cholernie antysemicko. Całe szczęście, że fanów jego twórczości jest więcej niż takich oszołomów jak Ty. Poza tym kto powiedział, że "Lista Schindlera" to film WYŁĄCZNIE historyczny? Radzę też na to zwrócić uwagę, bo film ten wcale nie miał być idealnie wiernym wydarzeniom z czasów 2 wojny, ale przynajmniej pokazać, jak to w tamtych czasach wyglądało i opowiedzieć przede wszystkim jakąś historię - niekoniecznie (znowu) wierną faktom. Bo film fabularny tym różni się od dokumentalnego, że może przedstawiać albo fikcję, albo życie, albo i fickję przemieszaną z życiem. Tak jak zrobił to Spielberg.

quentin10

Bardzo celna riposta. Popieram Cię w 100%.

quentin10

To niech sobie kręci SF a nie zabiera się za filmy historyczne...
Jeśli ktoś zabiera się za przypominanie historii, jest przede wszystkim oceniany z perspektywy „prawda”, „fałsz” zwłaszcza że temat jest śliski...
Prawda jest taka że byliśmy podczas wojny zarzynani jak świnie a ta sprzedajna ..... zrobiła z Polaków zbirów znęcających się nad Żydami...

Ortalion

100 % racji. Spilberg to sprzedajna k#rwa, nie liczy się prawda tylko kasa.

Ortalion

Także uważam że to raczej biznesmen niż artysta. Przy Monachium zawiądłem się na nim:( Lepiej żeby kręcił takie filmy jak złap mnie jeśli potrafisz i terminal.

Marian_12

Dla mnie jest jednym z lepszych reżyserów a filmy złap mnie jeśli potrafisz i terminal należa raczej do słabszych filmów w jego wykonaniu.
A pozatym aktorzy czy reżyserzy są biznesmenami.
A co do wypowiedzi że Spielberg to "OSZUST I KŁAMCA" niech się lepiej dobrze zastanowi bo nie dał na to żadnych dowodów.

killer_99

Tak aktorzy i reżyserzy są biznesmenami ale Spielbergowi bliżej do biznesmena niż artysty:P

Ortalion

Ortalion mylisz się... Obejrzyj chociażby Monachium Spielberga, gdzie skytykował działania Izraela i Zydów... Zydzi mieli wiele pretencji o to do Spielberga. Więc nie praw farmazonów o hochsztaplerach etc.

fidelio

Oczywiście ,że Spielberg to typowy amerykański biznesmen. Artystów jest niewielu jak np. Lynch.

Antalix

Podaj jakieś argumenty koleś że Spielberg nie jest artystą.... To ze umie równiez zarabi p

fidelio

Z przykrością muszę stwierdzić ,że te tytuły co podałeś wcale mnie nie zaskoczyły i bardzo dobrze znam te filmy. Jednak nadal uważam ,że Spielberg nie ma artystycznej duszy, a nawet jeśli ma, to nie umie tego pokazać w swoich filmach. Solidny scenariusz + solidna reżyseria = dobry film - i tak za każdym razem w kółko. To się nazywa masówka. Więc chyba niegdy nie doczekamy się u niego filmu pokroju Fight Club'u, Magnoli czy Requiem for a Dream :(

Antalix

Problem w tym, ze Spielberg ma swój styl. Nie próbuj wmuszac w niego jakiegoś stylu innych rezyserów. Bardzo cenię Finchera, Arronofskyego czy Andersona, ale Spielberga również. Zobacz zresztą na tych trzech co wymienileś. Każdy z nich ma zupełnie inny styl.
Spielberg robi zarowno filmy rozrywkowe na poziomie, jak i filmy ambitne, artystyczne. Czego więc od niego wymagasz? Przeszjkadza ci, ze jego filmy często odniszą kasowe sukcesy? Kazdy film powinien byc kasowy, bo jest skeirowany do widzów. Im mniej widzów, tym mniejsze oddziaływanie. Każdy artysta chce miec duzo widzów, bo inaczej tworzy tylko dla kumpli albo do szuflady.

fidelio

W sumie fidelio to masz w tym dużo racji. Ja jestem człowiekiem który który całe życie jest związany ze sztuką (malarstwo, rzeźba itp.), tak więc moje gusta są bardzo wyczulone i lubię autorskich reżyserów których kino jest charakterystyczne (P.T. Anderson, Lynch, Mann i inni). Do Stevena nie jestem więc przyzwyczajony (Jurassic Park - Schindler's List, jak to ma się do siebie ?)

Antalix

Steven jest w połowie biznesmenem, w połowie artysta, Ale najbardzeij jest wielkim dzieckiem, które potrafi wspaniale opowiadac swoje fantazje. Zerknij chociaz na takie cudowne filmy jak Indiana Jones. Do dzisaj nie powstał zaden lepszy film przygodowy (poza Powrotem do przyszlsoci, ale to tez film ze stajni Spielberga)

fidelio

Podobnie jak Fidelio wiem, że Spielberg robi filmy kasowe oraz ambitne. Może i jest przereklamowany jako twórca, jednak dzięki temu mógł sobie pozwoliĆ na kręcenie takich perełek jak "Amistad", "A.I" i inne.
Kiedyś Agnieszka Holland ponoĆ powiedziała, że po to kręci "kasowe" filmy, by móc zyskaĆ budżet na te "artystyczne". Poza tym kazdy artysta jest nierówny w swojej twórczości; jeśli zrobisz coś super, każda kolejna rzecz będzie oceniana według wyższej skali. ( Dlatego pewnie bracia Wachowscy zawsze będą besztani za kolejne filmy )

Ortalion

Co by o nim nie powiedzieć, robi filmy mające dużą dawkę magii. Jestem nadal pod wrażeniem E.T. Pamiętam tłumy widzów, wielogodzinne stanie do kasy po bilety i wreszcie ogromne wrażenia w czasie i po projekcji filmu. Później były "Indiany...", "Hook". Spielberg robi filmy raz lepsze raz gorsze, ale myślę, że na wiele z nich trzeba popatrzeć oczami dziecka. Bo w końcu ten reżyser to jest taki dzieciak.
A że robi kasę? I co z tego? Dzięki kasie istnieje przemysł filmowy, powstają kolejne filmy na które można ponarzekać na forum, no nie?

tareh

komercha...to słowo jakoś do mnie nie dochodzi co z tego ze komercyjny film ważne ze mi sie podoba ważne ze jest genialny może popieram niekomercyjne kino ale cóż czy nie mozna zorbić dobrego filmu gdy jest komercyjny??:|:|:| oczywiscie ze sie da a prykłądó jest mnóstwo co do Spielberga wielki reżyser i tyle robi jak chce robi po swojemu nikt mu nic nei narzuca ma swój styl robi różnego rodzaju filmy...różnego rodzaju ktośm napisał co to ma do siebie:|:|:| hmm to jest raczej tak jak gość ma pomysł na różnego rodzaju filmy to czemu nie ile filmów Spielberga było do siebie nie poobnych eni majacychze sobą nic w społnego ale jednak to wspaniałę filmy

gazdus_2

nie wiem o co ci chodzi
ale jego filmy są wporzo........................ ....

HAL1996

Ja osobiście uważam że Spielberg jest trochę przereklamowany. Jego filmy to totalna komera. Niektóre z nich są niezwykle nudne, wręcz beznadziejne ( ale to oczywiście tylko moja osobista ocena)

Ale też bez przesady nie odbierajmy mu wielkości. Facet który tworzy takie arcydzieła jak "Lista Schindlera" musi być znakomitym reżyserem.

Niewątpliwie uznanie go za największego reżysera wszechczasów to wielka przesada, zważywszy na fakt iż tworzy komercyjne filmy, bez większej głębii. Bądźmy szczerzy "Indianie Jonesowi", "Parkowi Jurajskiemu" wiele brakuje do miana arcydzieła. To lekkie filmy dla każdego. Spielberg i jego filmy to maszyna do robienia pieniędzy. Ale jeśli ktoś lubi takie filmy to ma prawo do tego!!!

Ja osobiście nie należę do fanów Spielberga, ale nie ukrywam że niektóre filmy mi się podobały. Spielbergowi daleko jegnak do Coppoli czy Kubricka.

Zapewne zaraz rzesza obrońców Spielberga uderzy na mnie. Ale zastanówcie się obiektywnie czy nie mam przypadkiem choć trochę racji

ct23

Zaskoczę cię, bo uważam podobnie jak Ty. Spielberg jest bardzo dobrym rezyserem, ale oczywiście nie dowrównuje takim geniuszowi kina jak Kubrick. Spielberg miał kilka słabszych filmów, większość z filmów, które zrobił ma charakter rozrywkowy. Ale zrobił tez kilka ambitnych filmów Imperium słonca, Lista Schindlera, Szeregowiec Ryan, Sztuczna inteligencja, Raport mniejszości czy ostatnio Monachium. szczególnie w ostatnich latach Speilberg porzucił rozrywkę i zajął się robieniem bardziej ambitnych filmów. Może wydoroślał?

Ortalion

Steven Spielberg jest poprostu żydem ,przecież żydzi to urodzeni hochsztaplerzy więc nie wiem po co ta cała dyskusja :) .Osobiście nie lubię żydów ale kilka jego produkcji uważam za udane.

PAWELCHMIELEWSKI

A Polacy to urodzeni pijacy i złodzieje. Więc nie wiem, czemu dyskutuję z takimi szujami ;)
A chrześcijanie to święci też nie są.
Spielberg jest wspaniałym reżyserem kina rozrywkowego. "Lista Schindlera" była głębszym filmem reżysera kina rozrywkowego. No i to się chwali. Ale większość jego filmów to jednak tylko kino rozrywkowe, raz lepsze a raz gorsze.

caluch_2

caluch - ależ ja nie zaprzeczam ,obydwaj nie mijamy się z prawdą .

caluch_2

Bzdura. Żyd amerykanski Steven Spielberg na zamówienie rabinów z New Yorku spreparował
WIELKIE KŁAMLIWE – OCZERNIAJĄCE Polaków wizje w KLAMLIWYM filmie „Lista
Shindlera” w którym to filmie OCZERNIA Polaków fabrykując sceny z tłumem
Polaków stojacych po obu stronach ulicy, którzy OPLUWAJĄ prowadzonych żydów
przez SS-manów do obozu koncentracyjnego w Oświecimiu.

Jest tylko jedno z WIELU OSZCZERCZYCH scen spreparowanych przez OSZCZERCE żyda
amerykanskiego pochodzenia Stevena Spielberga.

W rzeczywistosci nigdy takiej sytuacji nie było ZEZNAJĄ liczni żyjacy
więźniowe, którym udało się przeżyć katorge Oswiecimia.

Liczni jeszcze żyjacy więźniowe ZEZNAJĄ że te sceny to wymysł chorej wyobraźni
Stevena Spielberga, który prubował uatrakcyjnić KŁAMLIWIE ten film, jako że,
gdy prowadzono więzniów do obozu czy z obozu koncentracyjnego ulicami mist czy
osiedli, ludność zamieszkala przy ulicach chowała i uciekała sie w popłochu do
domów, gdyż obawiała przypadkowego zastrzelenia przez SS-mana w czasie licznych
prób ucieczki więźniów między zabudowaniami i strzelających do nich SS-manów.

Ulice którymi prowadzono więźniów BYŁY ZAWSZE PUSTE, a Steven Spielberg
SFABRYKOWAŁ wiele OSZCZERCZYCH scen w filmie „Lista Shindlera” gdzie OCZERNIA
POLAKÓW i oszukuje widza pokazujac zapełninymi tłumami Polaków, którzy stoją po
obu stronach ulicy i PLUJĄ na prowadzonych więźnów do obozu koncentracyjnego w
Oświecimu.

Przemysł filmowy w USA będacy w rekach żydowskich, CELOWO ZDYSKREDYTOWAŁ
Polaków i amerykanów polskiego pochodzenia co ma strykli podłoże polityczne w
WALCE o WŁADZE w USA i dlatego żydzi bedacy przy władzy w USA usiłują
przdstawić Polaków jako zwyrodnialców i pomocników hitleryzmu, a ostatno nawet
gorszych od nazistów hitlerowskich do których nie można mieć zaufania, a
amerykanin polskiego pochodzenia ma sie kojażyć jako kompletny NEGATYW na
ktorego nie warto głosować w wyborach do władz w USA.

W podobny sposób i CELOWO zydi dyskredytowali amerykanów włoskiego pochodzenia
krecąć wiele filmów o włochach przedstawiajac ich jako złych ludzi ZABIJAKÓW,
ZDEGENEROWANYCH MAFIOZÓW i ganksterów aby wyprodukować WSTRĘTNY obraz
amerykanina włoskiego pochodzenia tak aby przecietni amerykani NIE GŁOSOWALI na
kandydatów włoskiego pochodzenia w wyborach i tym samym WYELIMINOWAĆ właską
diaspore w walce o władze w USA.

Ortalion

Oszust i kłamca to cię robił!!! Hehe. Ależ wy się podniecacie. Facet ma łeb na karku jak większość żydów i zazdrościcie mu tego. Gówno mnie obchodzi czy to artysta ,czy ch... wie co. Artystów mamy od zaje... w Polsce i co??? Pomyślcie nad tym. Nagle wszyscy są zasranymi krytykami kina! A on robi swoje. I to jak!!! Oby tak dalej.

Ortalion

zgadzam się że zrobił liste schindlerka pod żydów,
no ale to żyd więc ma łeb do interesów, ja lubie pare jego filmów ale dużo ma badziewiastych filmików

phil_anselmo

Spielberg jakby nie bylo jednym z najlepszych na świecie reżyserów obok Zemeckisa, ktoś tam wyżej napisal, że to "masówka", że robi dobre filmy i ze to juz jest nudne. Nie za bardzo rozumiem, skoro robi same, lub wiekszosc dobrych filmow to znaczy chyba ze jest dobry, a nie ze to nudne nie ? :)

phil_anselmo

Spielberg jakby nie bylo jednym z najlepszych na świecie reżyserów obok Zemeckisa, ktoś tam wyżej napisal, że to "masówka", że robi dobre filmy i ze to juz jest nudne. Nie za bardzo rozumiem, skoro robi same, lub wiekszosc dobrych filmow to znaczy chyba ze jest dobry, a nie ze to nudne nie ? :)

Ortalion

jakich innych dobrych rezyserow wymienisz?

Ortalion

piekinie to ujeles, OSZUST I KŁAMCA........ pamietajcie zydzi rzadza ameryka

SWW

jak zwykle inteligent i bizmesmen rozpoczoł ten temat a co do Spielberga to geniusz a że robi kase to co z tego na tym to polega pracujesz oczymujesz profity a nazywac go oszustem i kłamcą przesada :/ zastanówcie sie troche nad soba !!
aaa i jeszcze to co luie "Nieważne co na głowie nosisz mycke czy turban, w co wierzysz, gdzie robisz, co jesz i jak chcesz się ubrać, gdzie chodzisz, co ruchasz,na jakich suburbiach? Jak widzisz tylko siebie to reszty nie podkurwiaj!" peace ziomki ;p

Ortalion

Czytam po kolei Wasze wypowiedzi i przy większości płakać mi się chce! Wypowiadają się tu ludzie wychowani chyba na takich filmach jak: "Pokemon" lub "Power Rangers". Ockinijcie się i zacznijcie oglądać prawdziwe kino w wykonianiu Spielberga!

Brunqo

Już ojcze. (Ocknijam się). Widzę wyraźnie ojcze, że to wielki reżyser. Trochę głupi, ale jednak wielki.

Maldoror

Eeeeeeee tam wielki! Spielberg to kurdupel...............!

Ortalion

Na tym temacie wypowiadają się albo antysemici, albo pseudo krytcy filmowi którzy obejrzeli Wojnę Światów ale Listę Schindlera do połowy bo za długi. A najśmieśniejsi są ci którzy mówią że filmów Spielberga nie można uważać za beznadziejne, bo nie są TAKIE ZŁE.

Ortalion

masz cos do zydów gnoju , takich jak ty rasistów powinno sie tepić a film był świetny . Ja nie jestem zydem ale mój przyjaciel jest wiec sie odczep gnoju i nie pisz bzdur jesli nic o tym nie i wiesz !!

arkadzik

Możesz sobie być kim chcesz ...... !
Nie jestem antysemitą w świecie sztuki jest wielu wspaniałych artystów o Żydowskich korzeniach jak choćby Dustin Hoffman, Bob Dylan!
Faktem jest jednak że Spielberg jest komercyjną szmatą i robi filmy dla ludzi o ludowym guście...!

arkadzik

Ten film to kłamliwe dno. Masz jakiś problem żydku. Zgadza się Ortalion to komercyjna szmata.

Ortalion

nikt przed nim nie zrobil takich ladnych dinozaurow!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones