Steven Spielberg

Steven Allan Spielberg

8,1
25 787 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Steven Spielberg

Uwazam ze dobry rezyser powinien miec swoj styl, tak ze gdy ogladamy film, to od razu wiemy ze to film tej osoby.

hupcio

Takich reżyserów określa się mianem "autorów filmowych". Nie każdy musi nim być.

użytkownik usunięty
hupcio

Ja tam bym to nazwał wszechstronnością, ale kto co woli...

hupcio

Spielberg to komercyjny reżyser. Robi filmy ze znanymi aktorami za grube miliony dla masowej publiczności, jednak wśród tej grupy popowych reżyserów uważam że nie ma lepszego twórcy. A i o to czy ma swój styl czy nie to bym dyskutował bo wydaje mi się że akurat on go ma. Pomimo że jego filmy tematycznie i stylistycznie są różne jednak jest w nich to coś. Są zawsze robione z artystycznym zacięciem nawet jak na takie popowe produkcje, do tego dochodzi umiejętne budowanie napięcia charakterystyczne ruchy kamery finezyjne prowadzenie aktorów (może nie zawsze się to sprawdza ale jednak). Zobacz tylko jego "Szczęki" czy choćby "Park Jurajski" i ich kontynuacje. Od razu widać różnicę.

wojtek40i4

Nie przesadzał bym z tym "popowym reżyserem". Myślę, że takie stwierdzenie jest krzywdzące wobec tego pana, nawet, jeśli nazwać by go ich "złotym królem".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones