PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=534418}

Columbo

7,8 18 969
ocen
7,8 10 1 18969
7,2 12
ocen krytyków
Columbo
powrót do forum serialu Columbo

Jestem już po szóstym sezonie i może coś mi umknęło (więc proszę o ewentualne przypomnienie).
Jak na razie te rozwiązania kryminalne są strasznie infantylne.
Podzieliłbym je na dwie grupy.
1) Columbik przyciska na końcu podejrzanego i ten sam "się sypie"
2) Przedstawia zaledwie poszlaki (wiem, że są ważne nawet dla sądu, ale to nie żelazne dowody)
Marginalnie zdarza się też 3) rozwiązanie. Columbo odkrywa zaledwie motyw i to wystarcza
do aresztowania (tak było w odcinku z bykami w Meksyku). No to już poniżej krytyki ;)
Coś mi chodzi po głowie, że były jakieś odcinki z całkowitym udowodnieniem,
ale cholera, nie zapamiętałem i nie chce mi się już wracać.
A tak mnie jakoś teraz naszła taka refleksja.
No cóż, biorę się za sezon 7.

de_Franco

Serial świetny zwłaszcza z lat 70 ,ale z tą areną i bykiem to nie kumam tego dowodu taki bogacz zaraz by sobie wynają dobrego adokata i by wybronił mordercę .

ocenił(a) serial na 9
de_Franco

Tak, mimo że serial jest świetny, świetnie zagrany itd., to Columbo niczego nie udowadnia. Przedstawia jedynie poszlaki, motywy, sposoby popełnienia zbrodni i nielogiczności w zeznaniach morderców, ale pewnie połowa z nich nie zostałaby skazana. W odcinku z bykiem Montoya "przyznaje" się milcząco, ale dowodu na to, że to on strzelał do Hectora, nie ma. Mógł wyrzucić pistolet, wytrzeć odciski palców, przecież nikt go na arenie nie widział. No i ten motyw z próżnością czy dumą jest zwyczajnie za słaby.

ocenił(a) serial na 8
tomek_spolski

Tak jest jak piszesz. Gdyby oskarżeni szli w zaparte spokojnie połowa albo większość miała by w sądzie oddalone zarzuty.
Oczywiście serial bardzo dobry.

de_Franco

W zdecydowanej większości to faktycznie tylko poszlaki. Większość w sądzie by przepadła, ale to serial fabularny, nie dokumentalny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones